Złote Zasady

Nigdy nie pożyczaj swoich nożyczek. Każdy stylista stosuje inne techniki strzyżenia i trzymania nożyczek, co powoduje, że w swoisty sposób nożyczki niemal "układają się" pod dyktando danej dłoni. Cięcie Twoimi nożyczkami przez inne osoby może doprowadzić do ich "rozregulowania" i już nigdy nie ułożą się do twojej dłoni, tak jak na samym początku użytkowania.
Pilnuj, by nożyczki nigdy nie spadły Ci na podłogę. Upadek nożyczek na twardą podłogę to dla większości "wyrok śmierci". W bardziej optymistycznym wariancie podczas uderzenia powstają różne zniekształcenia i deformacje. Nożyczki będą wymagały pełnej reanimacji w postaci przeprowadzenia kompleksowego serwisu (ustawianie, naginanie, wyważanie, ostrzenie, polerowanie, ewentualnie wymiana uszkodzonych elementów wymiennych i kondycjonowanie). W najgorszym scenariuszu mikro-uszczerbki czy nawet pęknięcia wykluczą wykonanie jakiejkolwiek naprawy i nożyczki trzeba będzie wymienić na nowe.
Szanuj swój sprzęt i nigdy nie tnij nożyczkami brudnych włosów. Brudne włosy są pełne kurzu, różnych mikrozanieczyszczeń, ziarenek piasku itp., które przechodząc przez ostrza twoich nożyczek doprowadzają do szybkiego zużywania się ostrzy i ich tępienia. W przypadku trafienia ostrzy na twardy element np.: ziarenko (nawet niewidoczne) piasku ostrza mogą ulec, zarysowaniom, mikropęknięciom oraz mogą powstać wyszczerbienia.
Pamiętaj, że profesjonalne nożyczki fryzjerski są przeznaczone wyłącznie do cięcia włosów. Nie eksperymentuj i nie tnij nimi, papieru, paznokci, tkanin itp. rzeczy, bowiem to prosta droga do uszkodzenia nożyczek, a już z pewnością przyspieszająca proces tępienia.
Dbaj o prawidłową konserwację, regularne czyszczenie, oliwienie i dezynfekowanie nożyczek, co przełoży się na wydłużenie ich żywotności i pozwoli utrzymać je w dobrej kondycji zapewniającej optymalny komfort pracy.
Przechowuj nożyczki w odpowiednich opakowaniach lub segregatorach i w suchych miejscach. Woda i wilgoć nie służą im podczas przechowywania. Ostrza nożyczek zawsze muszą pozostawać zamknięte.
Nożyczki stępione lub pracujące niepoprawnie zawsze oddawaj do naostrzenia i naprawy w profesjonalnym serwisie.
CHOOSE SMART,  CHOOSE WELL,  CHOOSE KASHO